Bestdiving
Bestdiving.cz - škola a kurzy potápění.
 Jsme profesionální potapěči a členové Rescue týmu České republiky 
 Nabízíme potápěčské kurzy, zájezdy a půjčovnu vybavení 

Egypt – potapěčské safari

Egypt a jeho Rudé moře je právem řazeno mezi nejlepší světové potápěčské destinace. Pro většinu českých potápěčů je jednou z nejatraktivnějších destinací poskytující bezkonkurenčně nejlepší poměr ceny / kvality služeb / potápěčských zážitků. Nicméně daleko lepším a oblíbenějším zážitkem je účast na potápěčském safari (týdenní plavba na plně vybavené potápěčské lodi s veškerým servisem) než pobyt v hotelu. Celoročně zde zajišťujeme kvalitní, ocelovou, potápěčskou loď Star Jet, jejíž největší výhodou proti konkurenčním lodím je její délka 37m, ocelová konstrukce zajišťují větší bezpečnost a stabilitu ve vlnách, osvědčená posádka, bohatá kuchyně i přítomnost českých průvodců. Vychutnejte si i Vy vše co potápění v Egyptě nabízí…

Egypt    Egypt     Egypt

VRAKY SEVER & SUEZ

Pro všechny příznivce vrakového potápění jsme připravili novou trasu potápěčských safari spojující potápění na nejlepších známých vracích v severní části Rudého moře – oblast Abu Nuhas (Giannis D, Carnatic, Marcus, Kimon), Thistlegormu popř. i Rosalie Mooler, s málo známými vraky v oblasti pod Suezem – Ras Gharib, Ashrafi Island atd kde se můžere potápět na téměř nedotčených vracích které jsme jako první česká expedice lokalizovali v prosinci 2012 - SS Turkia, MV Bakr, SS Scalaria. Po dohodě je možno do programu zahrnout pro technické potápěče i trajekt Al Quamar nebo Gull Fleet. Kromě těchto dvou se všechny vraky nacházejí v hloubkách přístupných běžným rekreačním potápěčům, proto je tato akce určena i pro ně. Potápění na vracích je dle zájmu skupiny možno kombinovat s potápěním na reefech.

VRAKY & TIRANSKÁ ÚŽINA & DAHAB

Nová trasa, na kterou má naše loď jako jedna z mála lodí v Egyptě licenci. Toto safari nabízí možnost potápění na nejlepších vraků v severní části Rudého moře, mořskou rezervaci Ras Mohamed a především Tiranskou úžinu – jedinečnou lokalitu se stěnami spadajícími do velkých hloubek, obtékanou proudy vytvářejícími ideální životní podmínky pro mořskou faunu i flóru. V období květen – září máte šanci se zde setkat se žraloky lagunovými, šedými, vzácně i kladivouny, velrybáky či mantami a samozřejmě želvami a nespočtem drobných korálových rybek. Jako bohus jsou do této trasy zařazeny v případě příznivého počasí i lokality v oblasti Dahabu - světoznámá Blue Hole a Canyon,...

SEVERNÍ VRAKOVÉ SAFARI

Oblíbené safari technických i sportovních potápěčů nabízející potápění na nejlepších vracích v oblasti na sever i na jih od Hurghády. Tato akce je určená jak pro tech potápěče tak pro běžné příznivce vrakového potápění a budete mít během ní šanci potápět se až na 11-ti vracích velkých nákladních lodí či trajektů v hloubkách 15-50m. V případě zájmu bude potápění na vracích rozšířeno i o potápění na nejzajímavějších reefech v této oblasti.

VRAKOVÉ SAFARI BROTHERS

Kombinace toho nejlepšího co může Rudé moře tech. potápěčům nabídnout - nejzajímavější vraky a stěny spadající do nedozírných hloubek…. Ostrůvky Big a Small Brother jsou přísně chráněnou mořskou rezervací nacházející se daleko na volném moři. Vzhledem ke své výjimečné poloze jsou bohatě porostlé měkkými i tvrdými korály a přitahují velké množství malých i velkých ryb. Z tohoto důvodu jsou považovány za nejlepší egyptskou pot. lokalitu… A navíc jsou na nich 2 nádherné vraky - Numidia a Aida II

Cena závisí na:

 • termínu (nejvíce)
 • počtu osob (16 min. – 24 max. včetně)
 • kurzu eura (v době platby)

Cena safari zahrnuje:

 • transfery z a na letiště
 • letenku Praha – Hurghada - Praha
 • ubytování ve dvoulůžkových kajutách na lodi
 • plná penze během pobytu na lodi včetně nealko nápojů
 • zapůjčení potápěčské lahve(12L) a olov(opasek vlastní!!)
 • pokud se nebude 1.nebo 7.noc spát na lodi- ubytování v hotelu
 • 6-ti denní potápění (2-4ponory denně) na plně vybavené pot. lodi s posádkou a divemasterem, kompresory, generátory, čluny...

Cena safari nezahrnuje:

 • egypt. vízum (15USD)
 • bakšišné posádce 30Euro/os.
 • 15L láhve – 30€/týden • Twin set 2x12L – 50€/týden
 • poplatek v rezervaci Brother Island x Euro/os/safari
 • přednostní rezervace horních kajut 1000 Kč/kajuta (4 kajuty)
 • stage láhve – 10€/týden s vlastními popruhy, s našimi 15Euro/týden
 • nitrox do 32% - 5€/lahev 12L nebo 60€/neomezené plnění po celou dobu akce
 • poplatek 15 Euro/os. za výjezd již 1. příletový den nad rámec běžného programu
 • nadváha zavazadla do letadla (celková váha hlavního zavazadla 30kg cca 750,- Kč, nebo SPORTBAB (další hlavní zavazadlo navíc cca 1500,- Kč) uvedená cena je za cestu tam i zpět.
 • kurzy potápění – OWD, AOWD, basic nitrox, stress and rescue, divecon, freediving...

Severo - jižní vrakové safari

Loď : Star Jet

Egypt Tak jako v předchozích letech i letos se chystáme na potápěčské safari do Egypta, letos poprvé v zářijovém termínu. Tentokrát se zaměříme především na vraky Rudého moře a pokud se podaří sehnat potřebná povolení, chtěli bychom věnovat jeden až dva dny na expediční výlet k málo známým a běžně nenavštěvovaným vrakům v Suezském zálivu. Na vracích, reefech a stěnách je plno života, takže obdivovatelé podmořské flory a fauny nepřijdou rozhodně zkrátka. V této oblasti, jsou často k vidění velké ryby, želvy a manty a další zajímavosti. Safari, je určeno všem zájemcům o podmořský svět, minimální požadovaná kvalifikace je však AOWD nebo obdobná.

Většinou se dělají denně dva denní ponory a jeden noční. Na lodi jsou standardně 12 L lahve, ale pro náročnější potápěče lze zajistit 15 L lahve, nebo pro technické potápěče dvojčata 2x12 L s manifoldem, popř. kyslíkově čisté stage. Lahve lze plnit kromě stlačeného vzduchu též kyslíkem, nitroxem nebo trimixem. Pokud požadujete jiné lahve a směsi než je uvedeno v základní nabídce (12 L lahve a stlačený vzduch) je nutné je objednat minimálně 14 dní před odletem!

Cestovní program:

1. den odlet Praha – Hurghada (jedná se o charterový let, přesná hodina odletu bude oznámena cca týden předem), transfer z letiště na loď (cca 10-15 min), nalodění a ubytování na lodi. V případě ranního příletu a připravenosti lodi po dohodě možnost vyrazit už první den (příplatek 20 EUR/os), prodlouží se tak potápěčská část o jeden den.

2.-7. den první ponor, check dive, jako vždy proběhne v mělké části korálového reefu a bude věnován úpravě výstroje, vyvážení atd. Další program se bude upravovat na místě (dle povětrnostních podmínek, podle času příletu a odletu). Cestou se budeme potápět na vracích lodí Thistlegorm (jeden z nejznámějších vraků Rudého moře), Hebat Allah, Rosalie Moller, Salem Expres, El Tor a další. Plánujeme ponory na méně známých a ne masově navštěvovaných vracích jako je např. Tamara II, Bachis, Jasmine, Nohed, Frachter von Salol, Leichter, Sea Breeze, Attiki, Muhalsua, Elliot a Caaster Express. Možnost potápět se zde závisí od získání povolení od egyptských úřadů. Noční ponory se většinou dějí na kotvišti u korálových útesů, velice zajímavý je i noční ponor na vraku Thistlegormu.

7. den návrat do Hurghady, nocleh na lodi, nebo v hotelu

8. den transfer na letiště a odlet z Hurghady do Prahy

Egypt

Rezervace

Je důležitá včasná rezervace míst na lodi. Loď je nutné zarezervovat a zaplatit s velkým předstihem a proto nabídku zasílám již nyní, aby si zájemci mohli naplánovat dovolenou a nevyčerpali si jí jen na letní prázdniny. Kvůli časné rezervaci doporučuji po loňských zkušenostech využít komerčního připojištění zájezdu proti stornu Pojištění můžeme případně zajistit.. Případným vážným zájemcům můžu poskytnout další informace.

BESTDIVING
Dřínovská 1
Komořany u Mostu 434 01

    (c) Dall 2014